Co je offshore společnost a jak ji založit?

Posted on Publikováno v Ostatní

Že vám spojení offshore společnost něco říká, ale nejste si jisti, co přesně se pod tímto označením skrývá? Zajímá vás, jak offshore společnost založit? V tom případě pokračujte ve čtení.

Offshore společnosti

I když je tzv. offshore podnikání často vnímané jako jakási tajemná oblast, jedná spíše jen o nedostatek kvalitních informací, které tento blud vytváří. Jako offshore společnosti označujeme mimořádně zvýhodněné společnosti, které nejsou zatížené daňovými či dalšími povinnostmi. Základem při offshore podnikání je využívání třetích, tzv. offshore, zemí. Pro offshore podnikání je nejběžnější zakládání IBC společností, tedy International Business Company, které jsou založeny na základě speciálních zákonů. Tyto offshore společnosti se tedy řídí odlišnými zákony než firmy místní.

Proč offshore společnost založit?

Výhody offshore společnosti jsou opravdu velké a rozmanité. Velkou výhodou je především daňová optimalizace, především to, že neplatíte na daních více, než musíte. Svou daňovou povinnost tak snížíte až na 0 %. Klíčová je zde také anonymita vlastnictví. Můžete využívat naprosté právo na soukromí. Důležitá je i ochrana majetku. Ochráníte tak svůj majetek tím, že budete nemovitosti i movité věci vlastnit použitím offshore společnosti. A co více, získáte mezinárodní image. Vyberte si vhodný název zahraniční společnosti, snadno tak získáte mezinárodní image a úspěch ve vašem podnikání.

Jak offshore společnost založit?

Se založením offshore společnosti vám nejlépe poradí odborníci. Nejdříve proběhne nezávazná konzultace, ve které se dozvíte vše potřebné, následně dochází k založení společnosti a předání veškerých dokumentů. Neváhejte a pusťte se do offshore podnikání i vy.

Kde ji lze založit?

Offshore společnost lze založit například ve Spojených arabských emirátech, Velké Británii, USA, Hong Kongu, ale i na mnoha dalších místech či v dalších zemích.