Dlažba – ideální podlahová krytina

Dlažba je velmi často diskutované téma, některým lidem vyhovuje dlažba pouze v koupelně, jiní si naopak nemohou vynachválit dlažbu v každé místnosti. Čím to je? Určitě záleží na výběru dlažby, její barvě, dekoru a samozřejmě na typu vytápění. V bytě či domě s klasickými radiátory bude podlaha vždy studená a stejně bude působit i opticky a pocitově. S podlahovým vytápěním je to o hodně jiné, na dotyk je podlaha vlažná, což hodně mění i celkový pocit z ní. Vizuálně hodně pomáhá, když je dlažba vyvedena v dekoru dřeva, někde stačí i hnědé a béžové odstíny, aby dlažba měla příjemné teplé barvy.

Kam kterou dlažbu

Do rustikálně laděného interiéru se nemusíte bát jít ani do tmavších dřevěných dekorů, velmi dobře bude působit také dlažba v kovovém dekoru se stopami rzi. Naopak v moderních interiérech se skvěle vyjímají velkoformátové dlažby s imitací betonu, betonové stěrky, nebo také mramoru. Někdo si potrpí spíš na lesklé dlažby, jinému zase matné dlažby připadají více elegantní. Každý to má s dlažbou jinak, vždy ale platí, že by měla korespondovat se zbytkem vybavení místnosti. Do koupelny je určitě dobré sladit dekor dlažby s obklady, můžete na obklad stěny použít klidně i dlažbu, pokud se vám to tak líbí, nebo dlažbu doplňte barevně ladícími obklady, případně můžete sestavu oživit také mozaikou ve vhodném provedení.

Dlažby ale nejsou jen záležitostí interiérů, venkovní dlažby jsou vhodné k úpravě terasy, balkonu, venkovního posezení či zápraží. Při výběru dbejte na nasákavost dlažby, zda je mrazuvzdorná a jaký má povrch, aby vám zejména v zimě neklouzala a přitom se dobře udržovala. Nevíte-li si sami s výběrem rady, nechte si poradit, RDkachle.cz je internetový obchod, ve kterém získáte spoustu doporučení a informací. A pokud potřebujete obklady a dlažby před nákupem vidět na vlastní oči, neváhejte se zastavit ve vzorkové prodejně.