Jak na úspěšnou prezentaci?

Posted on Publikováno v Ostatní

Chystáte se na představení nového produktu nebo na jednání o spolupráci s lukrativní firmou? Pokud vás čeká důležitá prezentace nebo jednání, její výsledek může ovlivnit každá maličkost. Dobře se na prezentaci připravte a nic nepodceňte. Od připravených tiskovin, až po vaše vystupování, oblečení. Víte, jak se správně připravit? Oblečení si zvolte předem a ujistěte se, že nejsou nikde žádné skvrny nebo díry, nezapomeňte na kontrolu bot.

Nepodceňte tiskoviny

Před každou prezentací zkontrolujte čistotu stolů a připravte na ně letáky, kde nejlépe vystihnete téma celé prezentace. Levný tisk letáků, ale kvalitní a výstižný musí na první pohled zaujmout. Dobrým znamením pro vás je, když si účastníci vaše letáky odnesou. Na e-abctiskarna můžete zvolit mezi letáky neskládanými a s jedním nebo dvěma lomy.

Před prezentační místnost umístěte roll up bannery s poutavým zpracováním, které vystihne vaši společnost nebo produkt, který se chystáte připravovat. Bannery můžete využít k prezentaci nebo zviditelnění na mnoha akcích, můžete ho vozit stále s sebou. Bannery jsou skladné a v autě zaberou minimum místa.

Vítejte všechny s úsměvem

Pokud jste nervózní, nesmí to být na vás poznat. Usmívejte se, mluvte srozumitelně a nahlas. Nebojte se použít slušný vtip, uvolníte atmosféru. Ruce nestrkejte do kapes. Pokud nemusíte, neobracejte se k lidem zády a co nejvíce udržujte oční kontakt. Ke čtení poznámek používejte reklamní bloky, sešit z papírnictví opravdu nevypadá dobře.

Mluvte stručně. Na úvod řekněte o čem chcete mluvit, mluvte o tom a na závěr shrňte o čem jste mluvili. Nezabíhejte do zbytečných detailů, lidé se začnou nudit a přestanou vás poslouchat. Váš hlas musí znít sebevědomě, ale pozor, ať nesklouznete k povýšenosti. Na konci dejte prostor otázkám a i na ty nepříjemné odpovídejte s úsměvem.