Některé minerální kameny jsou dokonalými pomocníky při masážích

Posted on Publikováno v Ostatní

Zdravotní přínosy masáží jsou všeobecné známé a masáže jsou také velmi často využívaným prostředkem pro uvolnění a relaxaci. Vychutnat si můžeme různé druhy masáží a na různých částech našeho těla. Mezi oblíbené se řadí masáž lávovými kameny a v kosmetice se velmi často využívá masáž pomocí minerálních válečků.

Masáže lávovými kameny

Láva pochází přímo ze sopky a nese tak v sobě její sílu. Masáže pomocí horkých lávových kamenů se řadí mezi nejstarší terapeutické metody. Jejich blahodárných účinků využívali již ve starobylé Číně, Mezopotámii nebo v Egyptě. Díky silným energetickým vibracím mohou lávové kameny odstranit bloky vytvářejíc se na energetickcých drahách našeho těla. Kromě toho tento druh masáže podporuje proudění energie. Lávové kameny mají schopnost teplo absorbovat a následně jej postupně uvolňovat. Tepelná energie, kterou předávají tělu, má pozitivní vliv na pokožku, podkoží i svalová vlákna. Kromě toho zlepší cirkulaci krve, zrychlí metabolismus a podpoří detoxikaci organismu. Masáž lávovými kameny je dokonalým antistresovým prostředkem. Lze ji využít i pro zlepšení tonizace svalů a v boji proti celulitidě.

Lávové kameny se nechají nahřát ve vodní lázni a následně se postupně pokládají na vybrané body v oblasti zad. Po nahřátí následuje masáž pomocí velkých lávových kamenů. Někdy se ještě používá kokosový olej. Takto provedená masáž uvolní ztuhlé svalstvo, pomáhá ulevit od bolesti kloubů, podporuje trávení a zrychluje metabolismus.

Masáže pomocí jadeitových válečků

Váleček vyrobený z jadeitu se používá pro masáž obličeje a dekoltu. Díky tomuto druhu masáže dojde ke zpevnění pokožky, která tak zůstává mladá a svěží. O masáži je pokožka dokonale okysličená a má vyrovnaný tón pleti. Vzhledem k tomu, že váleček je chladný, zklidní podrážděnou pleť, sníží otoky a tmavé kruhy pod očima a pomáhá uzavírat póry.

Masážní váleček se skládá ze dvou částí – menší váleček je určený k péči o jemnou oblast kolem očí. Větší váleček pak k péči o obličej a dekolt. Obdobou je pak masážní váleček z ametystu nebo opálu.

Velký výběr minerálů a výrobků z nich nabízí e-shop magieprirody.cz.