Nevíte, jakou knížku pořídit k Vánocům? Dáme vám ti na tři tituly, které rozhodně nezklamou!

Vánoce jsou za rohem a pro mnohé tak začíná nepříjemné období stresu, během kterého se řeší hlavně jedna zásadní otázka. Komu letos pořídí, jaké dárky. Mnohem více Čechů přitom sahá rok od roku k velice tradičnímu dárku, kterým jsou právě knihy jako takové.

A my vám dneska zkusíme přinést tip rovnou na trojici titulů, které jsou všeobecně známé a velice dobře hodnocené. S nimi se tak nemusíte bát toho, že byste při výběru dárku sáhli vedle!

 

Hobit od Tolkiena

Dávat někomu jako dárek samotného Pána Prstenů do značné míry určitě risk je. Mimo jeho filmového zpracování, které všichni viděli snad stokrát, je také velice možné že tuto knížku už četl. Mezi čtenáři jsou přitom známá i další díla, která jsou z pera Tolkiena a zasahují opět do osudu Středozemě a okolních zemí.

Příkladem může být právě Hobit, který patří mezi nejčtenější knihy s mnohdy lepším hodnocením než samotný Pán Prstenů. A pro opravdové odborníky na Tolkiena je zde například i populární dílo Silmarilion popisující první věk světa, který známe z jeho pozdějších vyprávění. Kniha je přitom považována za zlatý grál jeho tvorby, leč bez filmového zpracování není všeobecně tak známá.

Historické příběhy z pera Dana Brown

Dan Brown se proslavil svými příběhy, jejímž středobodem je profesor Robert Langdon pohybující se v historických vodách náboženských sporů. Knihy, které Brown světu daroval patří právem mezi nejlépe hodnocené knihy po žebříčcích na celém světě. Ačkoliv jsou přitom filmová zpracování děl Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Inferno již dobře známá, tak kniha stojí za pročtení. Ne vždy jsou totiž filmy přesné a kniha vám tak dá spoustu nových podnětů.

Silný příběh Stmívání

Jedná se o další knihu, která se dočkala i skvělého filmového zpracování. Přitom předloha z pera Meyera patří mezi nejoblíbenější knihy celkově i ve svém žánru. V knížce si užijeme především velkého množství nových vjemů, které se točí jednotlivým postavám v hlavě. Dá nám tak nový a mnohem detailnější náhled do psychiky celého příběhu, který ve filmu dokázal opravdu ztvárnit jen samotnou romantickou část.