Pomalý notebook vás zdržuje při práci?

Posted on Publikováno v Ostatní

Když máte nový notebook, obvykle si užíváte rychlou a bezproblémovou práci. Problém nastane v momentě, kdy se začne zpomalovat. Musíte vždy dlouho čekat na otevření souborů, spuštění aplikací nebo načtení webových stránek. Pomalý notebook vám může každý měsíc sebrat i několik hodin zbytečným čekáním. Obzvláště pokud pracujete z home office, je velmi nepraktické pracovat s takovým notebookem. Pomalý notebook však není potřeba vyhodit, stačí ho svěřit do rukou specialistů ze servisu FopaNET.

Jak se může váš notebook zrychlit?

Zrychlení notebooku od profesionálů je vždy nesrovnatelně výhodnější než pořízení nového přístroje. Specialisté vždy jako první identifikují problém – zjistí, co stojí za jeho zpomalením, protože příčin může být celá řada. Když se zjistí příčina, může se pracovat na jejím odstranění. Často je problémem notebook plný prachu, který je třeba vyčistit, přístroj vám snadno vyčistí a vymění teplovodivou pastu. Často je také na vině virus, v takovém případě vám notebook účinně odvirují a také vám mohou nainstalovat kvalitní antivirus ESET. V rychlosti také mnohdy brání zbytečně mnoho nainstalovaných programů a mnoho doplňků internetového prohlížeče, které nepotřebujete. Zbytečné programy vám budou odinstalovány, stejně tak jako doplňky prohlížeče, které nepotřebujete.

Velmi účinným krokem je také nahrazení vašeho pevného disku za SSD disk. Zrychení počítače pomocí SSD disku poznáte okamžitě. Zatímco HDD má rychlost čtení kolem 100 MB/s, u SSD disku je to pětkrát více. Znamená to podstatě velké zrychlení. Jen si představte, že počítač pracuje pětkrát rychleji. Konečně nemusíte na nic čekat. SSD disk – zrychlení počítače je velmi poptávanou službou, která není drahá a provedou vám ji přímo v servisu a to v co nejrychlejším termínu, většinu prací zde dělají na počkání nebo do druhého dne, protože vědí, že uživatelé potřebují své počítače většinou každý den. V servisu vám také provedou jakékoliv potřebné opravy počítače. Pokud je váš notebook nebo počítač pomalý nebo rozbitý, obraťte se na servis FopaNET, který najdete v Brně a to konkrétně ve 3. patře budovy C v ulici Hybešova 42. Kontakt i více informací naleznete na webu Fopanet.cz.