Pomocník jménem fotopast

V životě je mnoho činností, na které sami nestačíme, jednou z nich je hlídání pozemku. Když nejsme doma, nemáme šanci náš majetek hlídat. Naštěstí nám může pomoci moderní technika. Je mnoho způsobů, jak lze pozemek zabezpečit, ale stále populárnější jsou fotopasti.

Fotopast je pomocníkem v mnoha oblastech, má dvě hlavní využití, pomáhá sledovat zvířata v divoké přírodě a používá se pro ochranu majetku, pro tu druhou činnost je nejvyužívanější. Fotopast je malé zařízení, které není větší než digitální fotoaparát. Vyznačuje se maskovaným vzhledem a nenápadným tvarem. Její vzhled je přizpůsoben tomu, aby po umístění na strom byla doslova neviditelná. Zatímco kamer si každý všimne, o fotopasti schované na stromě budete vědět jenom vy. Fotopast nemusíte nijak spouštět, funguje zcela samostatně, pouze ji nastavíte a necháte ji dělat svou práci. Jejím úkolem je zachytit každého vetřelce, který vnikne k vám na pozemek.

Jak fotopast funguje

Fotopast disponuje velmi citlivým PIR čidlem, které reaguje na tepelný pohyb. Když čidlo pohyb zaznamená, okamžitě se spustí fotoaparát. Jelikož fotopast reaguje ve zlomku vteřiny, vetřelec nemá šanci uniknout. U fotopasti si nastavíte čas, kdy má fungovat, třeba když budete v práci nebo když spíte. Také si u lepších modelů můžete nastavit, jestli mají pořídit při zaznamenání vetřelce fotku nebo video. Záznamy fotopasti si můžete následně prohlížet třeba v počítači nebo na samotné fotopasti, pokud disponuje LCD displejem. Pokud chcete mít stále přehled, co se na vaše pozemku děje, investujte do fotopasti s GSM modulem. Taková fotopast vám všechny pořízené snímky okamžitě zašle formou MMS na telefon nebo na email. Pokud ještě nemáte pozemek zabezpečený, fotopast se pro vás stane kvalitni ochranou, ceny fotopasti jsou velmi nízké a za minimální investici tak získáte kvalitní ochranu vašeho majetku.