Pravidelná kontrola domácích rozvodů jako jediná ochrana před nebezpečnými situacemi

V každé nemovitosti se dneska dostáváme do kontaktu s poměrně velkým množstvím různých inženýrských sítí. Přitom jsou jednotlivé sítě v mnohých ohledech velice specifické. Jednou z největších specifikací je to, že se většinou nemovitosti modernizují postupně a dost často ne úplně.

Proto můžete také v jedné nemovitosti najít jednotlivé sítě, které sice jsou ve stejné nemovitosti, ale jsou mezi nimi ohromné věkové rozdíly. Pokud tak chcete mít jistotu, že nedojde ke špatným událostem, tak jsou automatizace a pravidelné měření jedinými možnostmi.

Jednoduché automatizace nemusí stát velké výdaje

Konkrétně ve vodovodních systémech můžeme aplikovat opravdu velké množství různých mechanismů a automatizovaných součástek, které mohou kompletní zátěž celého systému a nás jako správců neuvěřitelně snížit. Jednou možností je například připojení speciálních servopohonů na řídící součásti, jako je třeba soustava směšovacích ventilů. Další možností jsou pak automatické odvzdušňovací ventily, které slouží k automatizaci jedné z nejotravnějších, ale přesto nepostradatelných aktivit, které se provádí víceméně každou topnou sezonu alespoň jedinkrát.

Systémy, které dokonale pohlídají stav sítí

V případě, kdy máte opravdu reálný strach z jakéhokoliv poškození inženýrských sítí v nemovitosti, je monitoring tou jedinou možností. komplexní přenosné měřící systémy vám dokáží pomoci především z toho hlediska, že mohou mít dálkový výstup a mohou obsahovat opravdu úctyhodné množství metrik. Nepříjemností ale může být, že jsou takové systémy většinou komplexní a vyžaduje se, aby byly na jednom jediném místě.

Méně možností, ale lepší přenos

Pokud naopak ale přemýšlíte o tom, že potřebujete znát jenom některé konkrétní hodnoty a hodí se vám přitom maximální mobilita, tak jsou pak přenosné měřící přístroje mnohem lepší volbou než kompletní systémy. Ty vám sice nenabídnout žádné dokonalé výsledky po všech stranách, ale i tak jsou velice užitečné. Díky jednoznačnému určení budete mít minimálně tu jistotu, že máte kontrolu nad konkrétními hodnotami, které vás mohly trápit.