Tapety nebo samolepicí dekorace

Posted on Publikováno v Ostatní

Nejsem zrovna dvakrát manuálně zručná a můj manžel je na tom podobně. Když tedy přišel s tím, že když už je ta karanténa, využijeme situace a vytapetujeme byt, polilo mě horko. Běžely mi hlavou nejrůznější scénáře, žádný z nich však nekončil dobře. Bez katastrofy jsme se neobešli. A tak jsem začala studovat návody, jak se správně tapetuje, abychom byli vyzbrojeni alespoň teoretickými vědomostmi. Navíc už na mě několikrát vykoukla reklama na Facebooku, že prý ať se do tapetování pustím klidně sama, že to zvládnu jako nic. To mě trochu uklidnilo a řekla jsem si, že když jsme na to dva, tak to přece musíme dát.

Jak jsme šli na věc

Slovo dalo slovo a my šli do toho. Nejprve jsme navštívili internetový obchod (no jistě, přece kde jinde teď koupit tapetu, když je všude zavřeno, že) Tapeta-dekorace.cz, vybrali jsme si vliesovou tapetu do ložnice s jemným pastelovým dekorem a do obýváku krásnou 3D fototapetu se vzorem betonových kvádrů, které skutečně vypadají trojrozměrně. No a abychom neošidili dceru, pořídili jsme jí samolepicí dekorace do pokojíčku. K tapetám jsme dostali zdarma lepidlo, takže to jsme kupovat nemuseli, ještě jsme si pořídili vyhlazovací stěrku a chystali se, jak tapety přijdou poštou, že se vrhneme na aplikaci.

Řekli jsme si, že začneme v ložnici, chtěli jsme otapetovat jednu stěnu, vzor se opakoval, takže nebylo co řešit. Alespoň si to zde vyzkoušíme, než se přesuneme do obýváku, kam občas chodí i návštěvy. Než jsme se dostali do tempa, chvilku to trvalo, ale aplikaci jsme zvládli. Vždy jsme nejprve natřeli zeď lepidlem, potom jsme postupně přitlačovali shora dolů pás tapety, vyhladili stěrkou a dole odstranili přebytečnou tapetu. Stejně jsme pokračovali i v obývacím pokoji a skutečně efekt je ohromný. Za mě mohu potvrdit, že i člověk absolutně bez zkušeností zvládne doma nalepit tapetu bez větších obtíží.