Pro podnikatele: Základní zásady úspěšné propagace

Propagování produktů a služeb je základním kamenem úspěchu. Již z tohoto důvodu je klíčové propagaci náležitě propracovat a promyslet, než do ni začnete investovat, aniž byste měli dostatečně propracovaný plán. 

Cíle propagace

Plánování propagace, tzv. komunikační kampaně se zákazníkem, je nesmírně důležité pro rozvoj vaší firmy. Propagace má za úkol upoutat pozornost zákazníka a ovlivnit ho, ať už se jedná o nákup zboží, objednání služby či ovlivnění názoru. Aby k tomu došlo, je nutné znát cílovou skupinu, na kterou propagaci zaměřujete či místo vašeho podnikatelského zájmu.

Poznejte vaše zákazníky

Základem je poznat cílový segment trhu, tedy vaši cílovou skupinu a zjistit si o ní dostatek informaci. Třeba to, co vaši potencionální zákazníci rádi nakupují a jaké je jejich nákupní chování. Díky tomu porozumíte jejich potřebám a motivům k nákupu.

Potřeby zákazníka

Klíčové je však nabídnout výrobek či službu, která uspokojuje některou z potřeb zákazníka, která mu např. v daném místě chybí. Díky tomu budete mít “jistotu”, že o výrobky či služby bude zájem.