Jak vybrat sportovní hodinky?

Sportovní hodinky jsou efektivním doplňkem mnoha sportovců, které díky svým funkcím přispívají k lepším výkonům, monitorování vaší sportovní činnosti, lepší kondici i efektivnějšímu spalování kalorií. Sportovní hodinky ocení začínající sportovci a pro aktivní sportovce by již měly být jakousi nezbytností. Jak však vybrat sportovní hodinky?

Design, nebo funkce

Nutné je, abyste se na začátku svého výběru rozhodli, zda toužíte po hodinkách se sportovním designem, popřípadě po klasických sportovních hodinkách s řadou funkcí. Pánské hodinky se sportovním designem jsou skvělým doplňkem a dobře propojí celý váš look. Působí opravdu stylově a vypovídají o tom, že máte vkus. Dobrou volbou pro vás mohou být například hodinky g-shock, které vás osloví kvalitním designovým zpracováním.

Sportovní hodinky

Toužíte-li po sledování a sbírání dat o vašem sportování, měření tepové frekvence, sledování uběhnuté vzdálenosti apod., budete potřebovat sportovní hodinky s řadou funkcí. Sportovní hodinky vám však pomohou k efektivnějšímu, tedy i rychlejšímu, plnění vašich sportovních cílů a nároků, ať už se jedná o posílení výkonnosti či zhubnutí přebytečných kil.

Kritéria výběru

Při rozhodování o tom, jaké hodinky si pořídíte, jistě rozhoduje značka hodinek, cenové rozmezí, které jste schopni do hodinek investovat, ale rozhodující by měl být také sport, který preferujete, a zda jste sportovec začátečník, mírně pokročilý či zdatný sportovec. Klíčové je při výběru především to, jakému sportu se věnujete nejčastěji, zda se jedná o běh, jízdu na kole, tenis, cvičení ve fitness apod.

Pokud vám jde například především o hubnutí, volte sportovní hodinky, které dokáží vypočítat i procento tuku ze spálených kalorií. Díky tomu se svému cíli v podobě vysněné postavy přiblížíte rychleji. Rozhodujte se tedy vždy zpravidla podle funkcí, které vám sportovní hodinky nabízí.