Nespokojenost v zaměstnání negativně ovlivňuje váš život víc, než si myslíte

Chodíte z práce frustrovaní, unavení a zdeptaní? Vstáváte každé ráno s nechutí a s obavami, co vás v práci čeká? Ačkoliv si možná myslíte, že když vylezete za bránu, necháváte všechny své starosti v práci. Ale není tomu tak. Frustrace z práce má vliv na mnoho faktorů vašeho života. Jak dlouho to vydržíte ještě snášet?

Vliv na náladu

Kdy jste naposledy pořádně od srdce zasmál nebo zasmála? Kdy jste naposledy dostal „záchvat smíchu“? Už ani nevíte? Nepatrné pousmání nad něčím vtipným není projevem veselí a dobré nálady. Křičíte na děti a pak je vám to líto? I to může být projevem vaší frustrace z práce. Odnáší to vaše okolí, aniž si to uvědomujete. Pokud máte rodinu s dětmi, je pro vás vhodnější nabídka práce na zkrácený úvazek, která není v dnešní době nic neobvyklého a mnoho zaměstnavatelů ji svým zaměstnancům bez problémů umožňuje. Více času na děti se odrazí v celkové rodinné pohodě.

Vliv na spánek

Chodíte z práce velmi unavení, ale večer nemůžete zabrat? Převalujete se, každou chvíli se budíte a ráno se budíte stejně unavení. Příčin může být mnoho, ale nespokojenost v práci může být jedním z klíčových faktorů, proč se vám nedaří usnout. Pokud bude váš stav přetrvávat, možná je na čase navštívit pracovní portál a porozhlédnout se jinde.

Vliv na sexuální život

Věřte nebo ne, ale zdravý sexuální život jde s dobrou prací ruku v ruce. Podle průzkumů až třetina Čechů tvrdí, že jim jejich práce ničí život a to včetně toho sexuálního. Nechuť k čemukoliv se časem nezlepší a pokud se v našem článku vidíte je nejvyšší čas vaši práci opustit a najít si jinou.

Na hitprace.cz naleznete pracovní nabídky z mnoha oborů, ze všech koutů země i různé typy úvazků. Je zcela na vás, jak vyhledávací filtr nastavíte a na jakou nabídku práce se rozhodnete odpovědět.