Rodinná dovolená v ČR? Vyrazte do Máchova kraje

Jako Máchův kraj je označována jihozápadní část Libereckého kraje. Jedná se zejména o okolí Doks, Máchova jezera a Kokořínska. Právě tuto oblast si zamiloval literát K. H. Mácha, a to ne náhodou. Jedná se o kouzelnou část České republiky, která vás na první pohled okouzlí přírodními scenériemi. Objevte i vy kouzlo Máchova kraje, třeba na rodinné dovolené.

Proč Máchův kraj?

Máchův kraj nabízí možnost návštěvy řady zajímavých míst. Těšit se můžete nejen na dominantu Máchova kraje, tedy zříceninu hradu Bezděz, ale navštívit můžete i Starý Berštejn či Ralsko. Za návštěvu jistě stojí i hrad Houska, Kokořín či zřícenina hradu Helfenburk. Výlet byste si měli naplánovat také do CHKO Kokořínsko, které nabízí řadu skalních útvarů, bludišť a skalních roklí. Co více, můžete dovolenou strávit obklopeni přírodou a užívat si koupání v Máchově jezeře.

Ubytování

Pokud chcete objevit všechny krásy Máchova kraje a užívat si pravidelně koupání v Máchově jezeře, je pro vás ideální volbou Máchovo jezero Ubytování. Jedná se rekreační středisko, které leží nedaleko Máchova jezera a v blízkosti obcí Staré Splavy (2 km) a Doksy (5 km). Vhodné je toto ubytování především pro rodiny s dětmi, které hledají ubytování v přírodě a s množstvím zábavného vyžití.

Množství zábavy

Dospělí se mohou těšit na koupání v jezeře a čisté pláže, děti si vyhrají na houpačkách, prolézačkách či pískovišti v areálu. V okolí se nachází i další sportovní a rekreační vyžití, například minigolf, trampolína, šlapadla, loďky či kolotoče. Těšit se můžete na ubytování ve 4 lůžkových chatkách s chladničkou, v areálu nechybí jídelna s barem, společné sociální zařízení v areálu a ohniště, kde můžete trávit večery. Pro více informací či rezervaci letní dovolené zavítejte na stránky elite-stare-splavy.cz.