Business casual dress code: Jak se podle něj obléknout?

Business casual dress code patří dnes mezi nejrozšířenější styl, kterým se muži i ženy řídí při oblékání do kanceláře či na méně formální pracovní schůzky. Je pohodlnější a uvolněnější a dovoluje vám si odpočinout od kravaty či kostýmku.

Styl, který je uvolněný, ale má pravidla

I business casual přestože je uvolněnějším stylem oblékání, má svá pravidla, která mohou být v každé firmě trochu jiné. Oblečení v tomto stylu je pohodlnější než u formálního stylu. pravidlem však zůstává, že by mělo být elegantní. Dovolit si můžete kombinaci formálního, ale také moderního oblečení a zajímavých doplňků.

Muži

Muži by si měli obléknout dlouhé kalhoty, ty nemusí být nutně oblekové a košili s dlouhým rukávem. Zvolit můžete také dříny, ale lepší jsou černé. Přes léto si můžete vzít i polokošili či polo tričko. Co se týká saka, není povinné, ale doporučuje se.

Ženy

Pro ženy jsou vhodné dlouhé kalhoty, sukně, ale i šaty, které musí sahat po kolena. Jako vršek můžete zvolit halenku či košili, kterou doplníte o sako či svetřík. Pokud toužíte po kostýmku, můžete zvolit i ten.