Oblečení na pracovní schůzku: Co ano? Čemu se naopak vyvarovat?

Díky nevhodnému oblečení se na pracovní schůzce můžete stát zranitelnými. Pokud vám nijak nevelí předepsaný dress code, je volba na vás. Čemu se však vyvarovat a co je naopak přípustné?

Pozor na odhalování a špatný střih

Na pracovní schůzky určitě není vhodné nošení vyzývavějšího oblečení, zvláště u žen. Zapomeňte na krátké sukně či velké výstřihy, které vás více potopí, než aby vám pomohly. Dbejte na to, aby vám oblečení padlo. Oblečení by nemělo být moc velké, ale ani příliš malé, aby vás příliš neobepínalo. Důležitý je správný střih především u saka, které musí sedět v ramenou a kopírovat vaši postavu. Pokud nemáte dobře sedící oblek, nebojte se navštívit krejčího a do svého oblečení zainvestovat.

Vhodné doplňky

Ostatní můžete okouzlit vhodně zvolenými doplňky. Myslete na to, že v jednoduchosti je ukryta krása. Nebojte se sáhnout po kravatě, která působí profesionálně. Pásek je vhodným doplňkem, ale měl by vždy ladit s barvou obleku či obuvi. U žen se vyžadují punčochy k sukním či šatům. Nezapomeňte ani na ponožky, které by měli ladit s kalhotami a ruku vám mohou zdobit vhodně zvolené hodinky.