Jaké benefity vybrat pro zaměstnance?

Stabilita a spokojenost zaměstnanců je pro mnoho zaměstnavatelů předpokladem dobrých ekonomických výsledků. Proto se snaží pro své pracovníky vytvářet příjemné pracovní podmínky, ale také jim poskytovat různé benefity. Jedním z nich je také multisport karta. Oceňují je zejména sportovně založení lidé v daném firmě, ale pro mnoho lidí jsou důvodem jít si zacvičit a udělat něco pro své zdraví. Často se tak začínají hýbat i ti, kteří by jinak necvičili.

Co je multisport karta?

Princip multisport karty spočívá v tom, že její držitel může navštěvovat svá oblíbená sportoviště zdarma. Zaměstnanec zaplatí určitý měsíční paušál a pak může s multisport kartou třeba celý měsíc chodit bez placení do všech nejrůznějších sportovišť a fitcenter v ČR a na Slovensku. Některé firmy platí multisport karty za své zaměstnance.

Jak se multisport karty využívají

Aktuálně je do Multisport programu v ČR a na Slovensku zapojeno více než 1100 sportovních a relaxačních zařízení, ve kterých je možné multikarty využívat. Podle posledních údajů tyto oblíbené benefity pro zaměstnance využívá v současnosti 111 tisíc lidí.

Další zaměstnanecké benefity

Úspěch multisport karty inspiroval francouzskou společnost Sodexo, která vytvořila Active Pass kartu. Kromě sportů nabízí i vstupy na mnoho jiných míst, kterými jsou nejen sportoviště, ale i kulturní akce, kursy apd. Například je to populární paintball, únikové hry, vstup do museí, ZOO nebo zábavních center.

Co chystají zaměstnavatelé letos?

Motivovat zaměstnance a zvýšit jejich sounáležitost s firmou lze různým způsobem. Zvyšování mezd není jedinou cestou. Nové zaměstnanecké benerity 2019 chtějí údajně tři čtvrtiny větších podniků. Standardem by měly být oblíbené stravenky. Stále více firem objevuje výhody Multisport nebo Active Pass karet. Rovněž v tomto roce chce řada firem rozšířit svou nabídku zaměstnaneckých benefitů. Jsou to například příspěvky na důchod, pátý týden dovolené, cílené zdravotní programy, rekondiční a preventivní zdravotní programy a další stabilizační a motivační benefity pro zaměstnance.