Pečivo je součástí jídelníčku většiny z nás. Proč dát přednost kvalitě před sériovou výrobou?

Pečivo patří neodmyslitelně do jídelníčku drtivé většiny lidí. Snídaně, svačina, večeře, ale oběd se může skládat z pečiva a ostatních přísad. Pečivo sladké i slané koupíme běžně v každém supermarketu a nikdo se nepozastavuje nad tím, jak probíhá jeho výroba.

První chléb se upekl před 14 000 lety

Mnoho let vědci věřili, že když lidé přestali kočovat, začali nejprve farmařit a pěstovat obiloviny. Před časem se ukázalo, že první chléb není starý 10 000 let, ale o celé 4000 let více, než se původně předpokládalo. Z tohoto objevu vyplývá, že lidé byli nejprve „pekaři“, a teprve poté se stali zemědělci a pastevci.

Výroba pečiva může být velmi rozdílná

Když se podíváte na web pekařství vasepekarna.cz, budou se již nad fotografiemi sbíhat sliny, a to není cítit lahodná vůně čerstvě upečeného chleba nebo koláče. Představte si, že vejdete do některé z mnoha poboček a nasajete vůni, kterou nikde jinde nenajdete, jen v malé pekárně, kde je pečivo pečené poctivě a s láskou. Receptury použité pekaři z firmy Náš chléb a.s. jsou založené na kvalitních surovinách. Mohlo by se zdát že zmiňované receptury jsou tradiční, ale opak je pravdou. Při objednávání pečiva zjistíte, že pekaři z Náš chléb – vaše pekárna svůj sortiment neustále inovují a přizpůsobují poptávce spotřebitelů. Nic to však nemění na tom, že v nabídce i tradiční koláče, chleby, koblihy a samozřejmě vánočky a vánoční cukroví.

Upřednostněte kvalitu

Když přijdete do hypermarketu, kde mají bílé nicneříkající rohlíky za bezkonkurenční cenu, sbíhají se vám sliny při pohledu na ně? Nasáváte jejich vůni? Takové pečivo nedá vašemu tělu výživné látky, ani neuspokojí chuťové buňky. Dejte přednost pečivu, které vašemu tělu poskytne výživné látky, například oblíbený žitný chléb, nebo alespoň uspokojí vaše chutě na něco dobrého.