Při výběru ochranných pracovních pomůcek by měla být kvalita prioritou

Posted on Publikováno v Ostatní

Říká se, že zdraví máme jen jedno a měli bychom si ho chránit. Nedílnou součástí mnoha profesí jsou právě ochranné pracovní pomůcky, které mají za úkol chránit nejen samotného zaměstnance, ale mnohdy také všechny v jeho okolí. Ačkoli jsou ochranné pracovní pomůcky často nařízené vyhláškami, počet pacientů s pracovními úrazy, kteří vyhlášky obcházejí, nijak neklesá. Je třeba mít na paměti, že v takovém případě nemá nemocný či zraněný nárok na peněžitou pomoc v pracovní neschopnosti.

Buďte zodpovědní

Jednou z běžných zpomalovacích překážek, se kterými se právníci pro odškodnění zaměstnanců pravidelně potýkají, je rozhodnutí jednotlivce nenosit OPP bez ohledu na skutečnost, že mu je poskytl zaměstnavatel. To často dělá z odpovědnosti za nemoc nebo úraz na pracovišti spíše šedou zónu. Používání všech OPP, které jsou v práci poskytnuty, je nejlepším způsobem, jak zajistit, že v případě přímého úrazu nebo nemoci ponese plnou odpovědnost zaměstnavatel. Velmi důležitá je z hlediska prevence předcházení úrazům kvalitní pracovní, či zdravotnická obuv, pokud pracujete ve zdravotnictví.

Snižte riziko úrazu na minimum

Přemýšlejte o OPP jako o podpůrném systému pro práci, kterou vaše práce vyžaduje. Může to být fyzicky náročnější nebo o něco nebezpečnější než vaše průměrná práce u stolu, ale vybavení je k dispozici tak, abyste měli pocit, že fyzické riziko je minimální.

Kde kvalitní ochranné pracovní pomůcky zajistit?

Všichni pracovníci by měli mít jistotu, že budou zpochybňovat účinnost poskytovaných OOP, a měli by mít pocit, že jsou poučeni o standardech, které musí vybavení splňovat.

E-shop uvex-safety.cz se vyznačuje až nadstandardní kvalitou ochranných pracovních pomůcek. Kvalitní vybavení ještě více snižuje riziko úrazů, ať už jsou to pády, popáleniny, zlomeniny, otrava chemikáliemi či jejich vdechnutí nebo zasažení očí.

Další možností značky Uvex je indiviudální výroba ochranných pracovních pomůcek dle přání zákazníka.