Proč je výhodné mít sídlo podnikání v Praze, když máte společnost v jiném městě?

Možná jste se již setkali s tím, že firma, od které jste si objednali nějaké produkty či využili její služby, měla na faktuře uvedené sídlo firmy na pražské adrese, i když evidentně měla sídlo firmy doma. Firmy si zakládají virtuální sídla v hlavním městě z několika důvodů. Prestižní adresa přitáhne více klientů – to je pravděpodobně nejdůležitější důvod. Pokud máte firmu, či uvažujete o jejím založení, možná je na čase porozhlédnout se po volné adrese v Praze, vhodném jako sídlo podnikání. Pomoci vám může web firmy-sidla.cz.

Prestižní adresa je magnetem pro další klienty a zákazníky

Když spotřebitel hledá firmu, od které chce nakoupit produkty nebo využít služby, intuitivně dá přednost společnosti s prestižní pražskou adresou než té, kde jsou uvedené například „Kotěhůlky 15“. I když může firma z malého města být spolehlivá a poctivá, nepůsobí taková adresa profesionálně.

Je zřejmé, že většina podnikatelů, zejména těch začínajících, nemá finanční prostředky na pronájem, či dokonce koupi, obchodních prostorů v Praze. Firmy-sidla.cz je web, který nabízí možnost pronájmu pouze virtuální kanceláře, tato možnost zatíží firemní rozpočet pouze minimálně. Virtuální sídlo k podnikání využívá mnoho „menších“ podnikatelů, kteří tímto způsobem docílili prestižnějších obchodů.

Minimální návštěvy finančního úřadu

Finanční úřady navštěvují firmy a dělají kontroly v sídlech firmy. Je logické, že není v silách pražského finančního úřadu provádět tak časté kontroly jako v menších městech. Kontroly z finančního úřadu nemá nikdo rád a pražské virtuální sídlo je efektivní způsob, jak kontroly minimalizovat nebo se jim vyhnout úplně.

Virtuální adresa je oficiální adresou vaší společnosti, i když fyzicky na ní nesídlíte, získáte automaticky souhlas vlastníka nemovitosti se sídlem právnické osoby.