Jak přivést náctileté ke sportu? Kupte jim horská kola a jděte příkladem

Spousta rodičů si neví rady s tím, jak dostat své náctileté děti ven od obrazovek počítačů, od televizorů a tabletů či telefonů. Způsobů je přitom mnoho a velmi snadno se na ně přichází především v době, kdy přestane fungovat internet nebo elektřina. Po pár hodinách bez připojení nebo elektřiny i velmi urputné děti, které se bez chytrých technologií, sociálních sítí nebo TV neobjedou, začnou zajímat o to, co by mohly s volným časem dělat. „Odpojit“ děti od imaginárního světa a zajistit jim pohyb a čerstvý vzduch v jednom, pomohou jízdní kola. 

Oblíbená horská kola

Abyste děti dostali ven, je dobré začínat co nejdříve, tedy v co nejnižším věku dětí. Stačí ale, aby byli rodiče časově vytížení, nemocní, nebo měli např. starost o starší rodiče a museli se jim věnovat, a děti rychle přejdou na nechtěné činnosti, které jim při dlouhodobém používání škodí. Rodiče by měli jít dětem příkladem, pak se děti mnohem lépe a snáze „chytnou stejné vlny“. Toto lze docílit i v pubertálním věku. Nemusíte přitom rovnou vypnout internet, zakázat telefon… Nalaďte se na stejnou vlnu jako vaše dítě, zajímejte se o to, co hraje, co ho baví, buďte mu parťákem. Po relativně krátké době se i ono začne zajímat o to, co mu nabízíte. Horská kola jsou lákavá, a když si jej koupíte i vy, rodiče, děti se postupně s velkou pravděpodobností přidají.

Dětská kola pro menší ratolesti

V případě, že máte děti, které jsou zatím menší, volte speciální dětská kola. Kvalitní jsou lehká, měla by vážit pod 10 kg, aby tíha neodradila děti od používání. 

Dělejte vše společně. Zajímejte se o to, co zajímá vaše dítě. Lehce ho pak přivedete k tomu, co zajímá vás, a chtěli byste, aby vyzkoušelo a třeba ho zaujalo. Cyklistika je výbornou aktivitou, která nestojí takřka nic, je dostupná téměř kdykoli a čas strávený na kolech, a to i na dovolené, je pro celou rodinu přínosem. Fyzickým i psychickým.